Theologos

Pláž Theologos, někdy nazývaná též jako Tholos, leží jako jedna z mála známých pláží Rhodu na jeho západním pobřeží. Asi 5 kilometrů východně leží mezinárodní letiště ostrova Rhodos a do stejnojmenného hlavního města je to z pláže a současně stejnojmenného letoviska Theologos necelých 20 kilometrů.

Podobně, jako pláž na nejjižnějším výběžku ostrova s názvem Prasonisi, je i pláž Theologos díky svým přírodním podmínkám vhodná spíše k plachtařský vodním sportům a dalším podobným aktivitám než ke koupání. Povrch pláže Theologos tvoří hlavně oblázky. Turisté, kteří by se tady chtěli koupat a užívat si moře, by měli být vybaveni obuví do vody.

Pláž Theologos je však mezi turisty, kteří již na Rhodu nějaký čas strávili, známá spíše pro své skvělé podmínky pro windsurfing nebo kitesurfing. Příroda tady byla k vyznavačům těchto moderních vodních sportů velmi přívětivá. Poměrně silný vítr zde prakticky neustává a moře je tu hlubší než v jiných letoviscích na Rhodu. Většinou se zde vyskytují i větší vlny.

Kdo by si chtěl vyzkoušet windsurfing nebo kitesurfing, má možnost zapůjčit si potřebné vybavení ve zdejší půjčovně. Pro zájemce je tady dokonce otevřená i škola kitesurfingu.