Afandou

Podél východního pobřeží ostrova Rhodos, prakticky od jižního konce letoviska Faliraki přes turistický resort Afandou až k vesničce Kolymbia, se táhne nejdelší ostrovní pláž. Ta získala své jméno právě podle přilehlé vesničky Afandou. Její délka se blíží téměř pěti kilometrům a šířka se pohybuje od třiceti do téměř sta metrů. Protože jde o prakticky rovnou pláž, která vyplňuje velkou zátoku, je možné dohlédnout ze severního konce až na její nejjižnější výběžek.

Povrch pláže Afandou je tvořen pískem. K nalezení jsou tu ovšem i úseky, kde se turisté koupou a opalují na jemných oblázcích. Protože se pláž táhne přímo podél prázdninového střediska Afandou, zejména v její střední části bylo u pláže postaveno několik hotelů. Turisté, kteří zvolili ke strávení své dovolené na ostrově Rhodos právě tuto jeho část, to budou mít na tuto pláž ze svého hotelu skutečně jen pár kroků. Na hotelových úsecích pláže je samozřejmě možné zapůjčit si plážová lehátka a také slunečníky.

Turisté, trávící svůj čas u moře na ostrově Rhodos na pláži Afandou, často oceňují její dobrou vybavenost. Komu by na pláži vyhládlo, má to na občerstvení do několika taveren, které jsou v provozu hned u pláže, maximálně pár stovek metrů. Použít je možné i sprchy se sladkou vodou a též veřejné toalety. Aktivní jedinci bezpochyby ocení možnost věnovat se nejrůznějším plážovým a samozřejmě i vodním sportům a aktivitám.

Pláž Afandou je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Do moře klesá jen pozvolna a nevyskytují se tady žádné zrádné proudy. Děti se tu tak mohou v bezpečí koupat a dovádět v moři zcela sami. Navíc v blízkosti pláže je otevřeno několik dětských hřišť.

Pláž kopíruje silnici, spojující letoviska na jihu ostrova s jeho hlavním městem na severu. U pláže je několik parkovišť. Tudíž turisté, kteří se sem dopravují automobilem, budou mít bez problémů kde zaparkovat.