Anthony Quinn

Pláž Anthony Quinn je, spolu s nedaleko ležící pláží Ladiko, určitě jednou z nejkrásnějších a bezpochyby také nejromantičtějších pláží na ostrově Rhodos. K nalezení je asi 3 kilometry jižním směrem od oblíbeného prázdninového střediska Faliraki. To se rozkládá na východním pobřeží ostrova, ve vzdálenosti asi 10 kilometrů jižním směrem od hlavního města ostrova Rhodos. Délka pláže dosahuje necelých tří stovek metrů a je situována v malé zátoce, tvořené skalnatými útesy. Skály v okolí jsou porostlé množstvím zeleně a celá oblast tak na své návštěvníky působí svěžím a příjemným dojmem.

Pláž získala své jméno po americkém herci Antony Quinnovi, který tady začátkem sedmdesátých let dvacátého století natáčel válečný film. Jeho děj se odehrává za Druhé světové války. Anthony v něm ztvárnil roli příslušníka speciální jednotky, který má zlikvidovat nebezpečné těžké zbraně nacistů. Během natáčení si herec pláž zamiloval a místní ji na jeho počest pojmenovali jeho jménem. Původní jméno pláže bylo Vagies.

A i když pláž Anthony Quinn nepatří k největším rhodským plážím, nechybí jí obvyklá turistická vybavenost. Zájemci si tady mohou zapůjčit plážová lehátka a slunečníky a na nich si užívat příjemného pobytu u vody. Další možností, jak si užít slunce na této jedinečné pláži, je opalovat se na některé ze skalních plošin na okolních útesech. Těch je tady několik desítek a jsou vhodné pro opalování.

Povrch je tvořen v některých místech pískem a v některých místech oblázky. Do moře se tady vstupuje jen mírně a pozvolna, takže rodiče se nemusejí bát vzít sebou své malé děti. Mořské dno u pláže Anthony Quinn je členité a toto místo je proto oblíbená mezi milovníky přístrojového potápění a šnorchlování. Tak bohatý mořský život, jaký je k nalezení pod hladinou u této pláže, se jinde na ostrově Rhodos jen tak nevidí.

Kdo by během pobytu na pláži Vagies dostal hlad, může se zastavit na rychlé občerstvení v taverně, která je na pláži v provozu. Z její terasy je též nádherný výhled na celou pláž. Turisté, cestující na pláž vypůjčeným automobilem nebo na skútru, mohou využít bezplatné parkoviště. To je společné s nedaleko ležící pláží Ladiko.