Golden Sand

Pláž Golden Sand, jejíž název se dá přeložit jako Zlatý Písek, leží asi dva kilometry od letoviska Charaki směrem na sever. A i když tuto pláž turisté obvykle znají pod názvem Golden Sand, je její oficiální název Agathi. Jmenuje se tak podle kostelíku ze 14. století, který byl vytesán ve skále u severního okraje pláže. Tento kostelík je zasvěcen svaté Agathi a podle něho dostala svůj název i tato pláž.

Název Golden Sand zcela vypovídá o tom, jak tato asi 200 metrů dlouhá pláž vypadá. Její povrch je tvořen jemným zlatavým pískem a do moře se svažuje jen pozvolna. To ji předurčuje k tomu, aby tu rádi trávili svou dovolenou na ostrově Rhodos hlavně mladí rodiče se svými dětmi. Jejich malé ratolesti se tady mohou koupat v průzračně čistém a neustále klidném moři na mělčinách naprosto bezpečně.

Pláž Golden Sand je dobře turisticky vybavená. Její návštěvníci si tady mohou zapůjčit plážová lehátka a slunečníky za menší poplatek pro případ, že by se nechtěli slunit a opalovat na vlastních osuškách či ručnících. O občerstvení se tady stará několik taveren, jež jsou umístěny přímo na pláži. Turisté to k nim tak mají pouze několik kroků.

Na pláž je možné se dostat odbočkou z hlavní silnice, spojující letovisko Archangelos a Charaki. Asi 500 metrů před příjezdem do Charaki vede doleva, směrem k moři, úzká silnička.