Ladiko

Jedna z nejhezčích pláží na ostrově Rhodos, pláž Ladiko, se nalézá na jeho východním pobřeží ostrova. Kdo by se chtěl koupat na Ladiku, musí se vydat asi 3 kilometry jižním směrem od letoviska Faliraki do malé zátoky. Do hlavního města Rhodos je to z pláže Ladiko asi 15 kilometrů na sever.

Pláž Ladiko patří, spolu s pláži Anthony Quinn, ležící asi půl kilometrů směrem na východ, k nejromantičtějším a také nejkrásnějším plážím ostrova. Obě pláže jsou zasazeny v krajině, jež se vyznačuje skalami, porostlými borovicemi. Ty už z dálky voní. Podél pobřeží obou pláží je voda smaragdově modrá a příjemně prohřátá.

I když je Ladiko ideální pro turisty, kteří rádi tráví svou dovolenou lenošením na pláži či na plážovém lehátku pod slunečníkem, líbit se tady bude i aktivním jedincům. Členité mořské dno je ideální k jeho prozkoumávání, a to ať už formou šnorchlování, nebo přístrojového potápění.

Zájemci si mohou na pláži Ladiko za poplatek zapůjčit lehátka nebo slunečníky a užít si tak příjemný den u moře. Další možností, jak si dokonale vychutnávat sluneční paprsky, je opalování se na některé z mnoha skalních plošin. Ty jsou k nalezení v přilehlých skalách.

Protože mořské dno u Ladika klesá do hloubky jen pozvolna, je tato pláž vhodná i pro méně zdatné plavce. Vítány jsou samozřejmě i rodiny s malými dětmi, protože rodiče se tady nemusejí obávat pustit své ratolesti samotné do vody. Výhodou je i malá kavárna, která na pláž shlíží z nedalekého pahorku.

Kdo pojede na Ladiko vypůjčeným automobilem, po opuštění Faliraki směrem na jih musí asi po půl kilometru sledovat odbočku doleva k moři. Po necelém kilometru jízdy po vedlejší silnici se pak turisté dostanou k parkovišti, které je společné pro pláže Ladiko a Anthony Quinn. Parkování je tady zdarma.