Charaki

Asi kilometr jižním směrem od pláže Golden Sands, přímo v poklidném letovisku Charaki na východním pobřeží Rhodu, se rozkládá stejnojmenná pláž. Ta je schována v malé zátoce ve východní části letoviska. Délka pláže v Charaki nedosahuje ani půl kilometru a od západu je ohraničena skalnatým útesem.

Letovisko Charaki bylo původně jen malou rybářskou vesničkou. Turisté sem začali přijíždět ve větším množství až teprve koncem minulého století. Zajímavostí pláže Charaki je skutečnost, že je z ní dobře vidět na zbytky středověkého hradu Feraklos. Ten leží na sever od pláže, ve výšce asi 150 metrů nad mořskou hladinou.

Povrch pláže Charaki je často označován jako písčito - oblázkový. Díky skutečnosti, že se povrch pláže Charaki svažuje do průzračně čistých vod Egejského moře jen mírně, je tato pláž vhodná i pro rodinnou dovolenou. Rodiče tady mohou nechat své děti koupat v moři úplně samotné.

Pláž je na několika místech rozdělena do menších zátok, jejichž okraje jsou lemovány skalnatými útesy. Protože povrch pláže v Charaki netvoří pouze jemný písek, voda v moři je vždy průzračně čistá. I proto si Charaki získala oblibu mezi milovníky šnorchlování a dokonce i přístrojového potápění.

Protože se Charaki rozkládá přímo u stejnojmenného letoviska a z jeho centra je to na ní jen asi 200 metrů, je lemována řadou taveren a také malých hotelů. Kdo by si chtěl z pláže se zaskočit na něco dobrého, má to do typické řecké restaurace jen několik desítek metrů.

Pláž je dobře turisticky vybavená. Její návštěvníci mají možnost zapůjčit si tady plážová lehátka a samozřejmě i slunečníky. Leží na odbočce z hlavní silnice, spojující letoviska Archangelos a Lindos. Asi 5 kilometrů za vesničkou Archangelos je třeba odbočit vlevo směrem k moři.