Fourni

Asi 3 kilometry vzdušnou čarou směrem na jihovýchod od hradu Monolithos se na západním pobřeží Rhodu nachází malá kamenitá pláž Fourni. K ní je možné se dostat stejně jako ke hradu Monolithos, přičemž kousek od hradu je odbočka na jih s ukazatelem Fourni Beach. Odtud je to po klikaté silničce ještě asi 10 kilometrů.

Pláž Fourni je situována v malé zátoce a z obou stran je ohraničena skalami. Ve skále, ležící na východním okraji pláže Fourni, jsou k vidění malé jeskyně. Tímto směrem se pak ještě nachází další malá zátoka s miniaturní písečnou pláží.

Neboť je cesta na Fourni dlouhá a poměrně komplikovaná, ani během hlavních prázdnin není nijak přeplněná a turisté si tady budou moci užívat klidu a soukromí. I proto si získává popularitu mezi romantickými dušemi, které nelituji poněkud delší cesty. Ty si tu pak celý den mohou užívat klidu a pohody stranou hlavního turistického ruchu na ostrově Rhodos. K vidění tu jsou krásné přírodní scenérie a blankytně modrá hladina moře, která se stává vděčným cílem fotografů.