Prasonisi

Na nejjižnějším výběžku ostrova Rhodos se nachází zajímavá písečná pláž s názvem Prasonisi. Její jedinečnost spočívá ve skutečnosti, že je ze západu omývána Egejským mořem a z východu naopak mořem Středozemním. Toto místo tak často bývá označováno, a to zejména v turistických průvodcích o Rhodu, jako Polibek dvou moří. Během přílivu stoupne u Prasonisi hladina mořské vody natolik, že pláž je zaplavena a obě moře se spojí.

Ke koupání není pláž Prasonisi příliš vhodná. Těch několik málo turistů, co se tu chtějí vykoupat, obvykle využívá okraje pláže. Důvodem je skutečnost, že pláž je prakticky permanentně v obležení windsurferů a kitesurferů. Ti se sem začali sjíždět na konci minulého století. Důvodem je fakt, že zde panují ideální podmínky pro provozování těchto moderních sportů. Prakticky neustále tady vane silný vítr, který je k dobrému plachtění nezbytný. Prakticky v jakoukoliv denní dobu je tu možné potkat desítky kitesurferů a windsurferů.

Turisté, kteří by si chtěli vyzkoušet některý z těchto vodních sportů, mají možnost vypůjčit si potřebné náčiní v řadě zdejších půjčoven. Ve směru od Egejského moře se pak obvykle tvoří vlny, které rádi využívají surfaři.

Návštěvníci ostrova Rhodos, kteří by se chtěli na Prasonisi alespoň podívat, se sem mohou dostat po silnici, spojující sever ostrova s jeho jižní částí. Přímo k pláži vede úzká a vcelku dlouhá silnička. Ovšem jedinci, kteří tuto cestu absolvují, budou odměněni překrásným výhledem.