Tsambika

Mezi prázdninovými středisky Kolymbia a Archangelos, na východním pobřeží ostrova Rhodos, se rozkládá nejkrásnější pláž na celém ostrově. Její délka se blíží 2 kilometrům a jmenuje se Tsambika. Tsambika je situována mezi vysokými kopci a z obou stran ji ohraničují skalnaté útesy. Právě z těchto útesů je na pláž nejkrásnější pohled. Turisté, kteří by si chtěli Tsambiku vyfotografovat, by se určitě měli vydat ke klášteru Moni Tsambika. Právě odtud je na ni jedinečný výhled.

Povrch pláže Tsambika je tvořen jemným pískem a patří k nejoblíbenějším mezi milovníky plážového lenošení a odpočinku. Opalovat se a slunit tady turisté mohou buď na zapůjčených lehátkách či pod slunečníky, za které zaplatí asi osm euro, nebo na svých ručnících. Jedinci, kteří by si chtěli užít polehávání na rozpáleném písku pláže, by se měli po příchodu na pláž vydat vlevo.

Na pláži je v provozu několik taveren. Tudíž komu by během opalování a dovádění v moři vyhládlo, má to na občerstvení jen kousek. Ve střední a levé části pláže, při pohledu směrem k moři, klesá její povrch do moře jen pozvolna. Tato její část je tak vhodná pro rodinnou dovolenou. V pravém sektoru pláže je pak dno strmější. Tady se bude líbit všem turistům, kteří si sem přijeli zaplavat.

Turisté se na pláž Tsambika obvykle dopravují vlastním vozem z některé z půjčoven nebo na malém motocyklu. Při cestě od severu stačí asi 2 kilometry za letoviskem Kolymbia odbočit vlevo, směrem k moři. Parkování u pláže je zdarma. Z vesničky Kolymbia jezdí na pláž Tsambika také pravidelná autobusová linka. Za ni cestující zaplatí dvě eura.