Stegna

Pláž s názvem Stegna je písčitou pláží, nacházející se u stejnojmenného letoviska na východním pobřeží ostrova Rhodos. Charakteristickým znakem této oblasti jsou vysoké skalnaté kopcem, mezi kterými se pláž i samotné letovisko Stegna nachází. Protože zatím nejde o nijak turisticky exponovanou oblast Rhodu, nejsou tu k nalezení žádné velké hotelové komplexy. Dovolená se tu tak bude určitě líbit všem turistům, kteří touží po klidu a odpočinku.

Pláž letoviska Stegna má na délku necelý kilometr. Asi uprostřed je rozdělena na dvě části malým přístavem. V severní části pláže, což znamená vlevo při pohledu směrem na moře, se nacházejí útesy, vhodné k potápění nebo šnorchlování. V jejich blízkosti se pod hladinou nachází pestrobarevný podmořský svět čekající jen na to, až si turisté vezmou potápěčskou masku, šnorchl nebo dýchací přístroj, a vydají se na jeho průzkum.

Severní část pláže Stegna se bude líbit i turistům, kteří si přijeli na Rhodos užít trochu romantiky. Směrem do kopců se táhne několik stezek, které dovedou turisty malebnými zákoutími mezi skalami až na místo, odkud je překrásný výhled na přilehlé moře.

Z pohledu turistiky je pláž Stegna dobře vybavená. O pohodlí jejích návštěvníků se tady stará hned několik menších taveren. Kdo by si chtěl zajít na něco dobrého z vyhlášené středomořské kuchyně, nebude se muset trmácet nikam daleko.

Na pláž Stegna se dá dostat z letoviska Archangelos. S ním je spojena asi tři kilometry dlouhou a poměrně klikatou silničkou. Na pláži se bude líbit všem turistům, kteří dávají přednost klidnějším letoviskům před pulzujícími prázdninovými resorty.